Китай шедеврально “кинув” росію! Кремль неочікував, що їхні сусіди зможуть так з ними поступити…

Аліекспрес, одна з найбільших онлайн-платформ для покупки товарів з Китаю, заблокувала продаж дронів для клієнтів із Росії. Як заявляється, з сьогоднішнього дня на сайті неможливо купити коптери від компаній DJI та Autel, а вже куплені дрони обмежені у функціоналі.

Формально товарні картки на Аліекспрес залишилися, але після переходу в магазин видає помилку та напис: “Такої сторінки немає”. Крім цього, компанія DJI видалила програми для керування дронами з російського AppStore.

Таким чином, ситуація для російських клієнтів, які планували купити дрони на Аліекспрес, стала вкрай незручною. Якщо ви вже встановили програму до блокування, то все буде добре. Але придбати комплектуючі стає значно складніше. Якщо ви не встигли зробити покупку, то все, що залишається, – це сміття. Користувачі Android можуть завантажити APK-файл, але користувачі iOS залишаються без можливості керувати своїми дронами.

На всі скарги компанія DJI відповідає, що вона не надає свої послуги російським клієнтам і не надає послуги, пов’язані з якоюсь військовою діяльністю. Очевидно, що ця дія компанії є реакцією на зростаючі санкції, які були введені проти Росії у зв’язку з її поведінкою на міжнародній арені.