“Це дуже складний процес”: Для судді, який скоїв сmерtельну ДТП у Києві, намагаються затягнути час

У Вищій раді правосуддя поки не коментують нічну ДТП у столиці.

Слідчі ДБР готують клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для судді, який сьогодні у Києві скоїв смертельну ДТП.

Про це сайту ТСН.ua розповіли в Державному бюро розслідувань.

“Слідчі Державного бюро розслідувань готують клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Але це складний процес, оскільки подання про вирішення питання щодо обрання запобіжного заходу  вноситься на розгляд Вищої ради правосуддя”, – розповіли сайту в ДБР.

Оскільки ДТП скоїв суддя то слідчим доведеться пройти складний процес. Слідчі прокуратури готують клопотання, а його на рівні Генерального прокурора або його заступника передають в Вищу раду правосуддя, яка розглядає питання на своєму засіданні. Після цього надається відповідь про обрання запобіжного заходу або тримання під вартою.

Згідно статті 59 закону України “Про Вищу раду правосуддя” – Вища рада правосуддя розглядає подання про надання згоди на затримання судді, утримання його під вартою чи арештом не пізніше п’яти днів з дня отримання подання.

Розгляд подання про надання згоди на затримання судді, утримання його під вартою чи арештом здійснюється Вищою радою правосуддя без виклику судді. У разі необхідності Вища рада правосуддя може викликати суддю для надання пояснень. Повідомлення про дату, час і місце розгляду відповідного клопотання направляється Генеральному прокурору або його заступнику невідкладно.

У пресслужбі Вищої ради правосуддя, куди звернувся кореспондент ТСН.ua поки не коментують ДТП з суддею у Києві.