Тільки зараз спливла правда… Зеленському на початку війни наполягали, що потрібно усіх жителів Києва евакуювати: ви будете вражені дізнавшись чому він не погодився і що відповів…

Коли був перший ракетний удар по Києву, була пропозиція евакуювати столицю, вивезти усе населення, закрити всю інфраструктуру, всі магазини, вимкнути електрику тощо, – зазначив Володимир Зеленський.

Він уточнив, що ця пропозиція була у контексті того, що може статись так, “що у столиці може не бути світла, не будуть працювати очисні споруди, не буде питної води і багато чого не буде ще”. Джерело

“Це було у перший день потужних ракетних ударів, моє наступне питання було наступне: а коли будуть ракетні удари по всій державі? Куди ми їх будемо евакуйовувати?”, – пояснив президент.

Безлюдний Київ став би легкою мішенню для ворога

Український лідер також зазначив, що не погодився на це рішення ще й тому, що таким чином Київ став би легшою ціллю для Росії – по безлюдному місту вони сильніше гатили б ракетами.

А що буде далі? А хто буде захищати країну? Ви думаєте, повинні захищати лише люди з автоматами? А чим захисники будуть вмотивовані на полі бою? Заробітною платою? Ні! В більшості – вони вмотивовані Україною. А що таке Україна? Земля і їх сім’ї, – наголосив Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що так, українські воїни будуть захищати землю, бо це досить розлоге, складне поняття – це і поховання, і історія, і книги, і діти.

“Якби не було людей в Україні, ми б її втратили”, – зазначив Зеленський, наголосивши, що це його суб’єктивна думка.

Що було б, якби президент сказав “біжіть”

Він також додав, що не має на увазі, що “люди – це живий щит”. Ні, він лише має стійке бачення, що це страшно, коли усі виїжджають. Він навів у приклад невеличкі селища на Донеччині, де зруйновано усе, – де не було людей.

Я не знаю, що було б після того, як президент держави сказав “біжіть”, “біжіть і я з вами побіг”, – риторично запитав Володимир Зеленський.